Čo má spoločné Viera Tomanová, Karol Mitrík a Ján Jasovský?

Autor: Ján Marosz | 20.1.2016 o 23:08 | Karma článku: 13,83 | Prečítané:  2002x

... manažéri, ktorí sú na prahu sedemdesiatky! Zamysleli ste sa niekedy, ako bude vyzerať váš život, keď budete mať 65 rokov a viac?

Myslím si, že väčšina z nás dúfa, že sa nezodvihne vek odchodu do dôchodku a zaslúžene si ho užije. Nie, vôbec nemám na mysli, že budem sedieť za pecou. Dúfam, že budem zdravý a aktívny, budem sa venovať vnúčatám, manželke  alebo budem čítať knihy, chodiť do divadla a možno viac športovať.  Jednoducho všetko, na čo nemám toľko času, koľko by som si predstavoval teraz.

Viera Tomanová, Karol Mitrík či Ján Jasovský to však takto nevidia.

Rozmýšľam, čo je to za nezdravá ambícia, ktorá ich poháňa, že na staré kolená majú chuť viesť úrady, s ktorými by mali čo robiť aj mladí a skúsení manažéri? Ani si ju netrúfam charakterizovať. Môžem len špekulovať, či je to strata súdnosti alebo blízkych, ktorí by vám nastavili zrkadlo.

Viera Tomanová bude mať o pár dní 68 rokov. No napriek tomu túžila stať sa ombudsmankou našich slovenských deťúreniec.  Má vybudovať úrad, ktorý tu doteraz ani nebol, a ak má klapať, ako sa od neho očakáva, tak sa má čo obracať. Každý zdatný manažér vie, že to bude stáť veľmi veľa energie a nie som si istý, či 68-ročná dôchodkyňa jej má na rozdávanie, veď s takouto výzvou má čo robiť aj o 30 rokov mladší manažér.

Azda najtrápnejšie bolo vytvoriť umelú funkciu poštového ombudsmana pre ďalšieho dôchodcu priamo v mieste jeho bydliska v Banskej Bystrici. Túto stoličku obsadil dlhoročný riaditeľ NKÚ Ján Jasovský. Ten bude mať  v auguste 67 rokov. Každému „súdnemu“ je jasné, že to je funkcia ako „ďakovné“ za doterajšiu prácu. Pýtam sa, je to možné, že na Pošte, ktorá má tisícky zamestnancov, sa nenašiel ani jeden mladší manažér, ktorý by dôstojne zastával túto funkciu?

Najtragickejším obsadením je pozícia Karola Mitríka, ktorý aktuálne zastáva funkciu šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Tomu v októbri pribudne na krku 7 krížikov. A teraz vážne! Naozaj mi chce niekto povedať, že 70-ročný pán môže viesť taký úrad akým je NKÚ? Môže, ale potom to vyzerá tak ako to u nás vyzerá. Chýba tu úprimný záujem, aby NKÚ fungoval ako má definované v zákone. Nemal by aj na tejto stoličke sedieť mladší a vzdelaný manažér, ktorého nikto neprevedie cez vodu? Človek, ktorý má veľa energie, času a hlavne je nezávislý, no ale s nezávislosťou radšej ani nezačínajme...

Ak ste si všimli, tému peňazí a ich platov som zámerne ani neotvoril. Prečo? Lebo tu nejde o peniaze! Kašľať na ne! Tu ide o to, že tieto úrady nikdy nemôžu fungovať, keď ich budú viesť dôchodcovia. Ku všetkej úcte k vyššie spomínaným, urobili už pre našu spoločnosť „veľa.“ Ale nech už odídu užívať si zaslúžený dôchodok a ich miesta prenechajú o generáciu mladším. Myslím si, že to bude hlavne pre ich dobro, ale aj pre dobro našej krajiny. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vagovič: Jankovská taktizuje, ešte sa jej rozviaže jazyk

Kniha Vlastnou hlavou sleduje Ficov pád.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boris Kollár mal iný režim ako zvyšok Slovenska

Šéf parlamentu v piatok nemocnicu opúšťa.


Už ste čítali?